Hráme sa: Začarovaná veža

09.10.2018

Zábavná misia na záchranu princeznej začína!

Zlý černokňažník uniesol princeznú  a uväznil ju v kamennej veži uprostred tajomného lesa. V celom kráľovstve niet odvážlivca, ktorý by sa podujal princeznú zachrániť. Našťastie sa chýry o unesenej priceznej rozšírili i do susedného kráľovstva, odkiaľ prichádza statočný Robin odhodlaný princeznú zachrániť.

Keď vyberám hru pre chalanov, siaham po hrách, ktoré majú nejaký edukatívny prvok. Tréning pamäte, logického myslenia, spolupráce... 

Hra Začarovaná veža mi však natoľko učarovala, že som sa rozhodla hodiť za hlavu všetky zásady vyberania hier a dala na svoj inštinkt. 

Odporúčaný vek: 5 +

Počet hráčov: 2 -4

Herná doba: 15 - 25 min.

Hra Začarovaná veža je s vekovým odporúčaním 5+ určená pre najmenších hráčov. A tak dúfam, že si na svoje príde aj náš trojročný mladší.

Ideme na hru.  Vkladáme princeznú do veže, mladší (3r.) sa chopí černokňažníka a ukrýva pod jedným z koliesok na hracom pláne kľúč od veže, starší (5r.) sa pripája a chopí sa Robina, lebo "byť hrdinom je super". 

K hre sú priložené dve hracie kocky, ktoré určujú ktorý hráč začína a o koľko môžu každý postúpiť. Robin má oproti černokňažníkovi náskok, pretože začína priamo na hracej doske zobrazujúcej temný les, kým černokňažník musí ísť najskôr po tajnom chodníčku, kým sa do temného lesa dostane.

Ak Robin pri svojom putovaní natrafí na skrýšu, v ktorej černokňažník ukryl kľúč, žetón políčka s kľúčom sa prichytia na figúrku Robina. Hráč sa s kľúčom vydáva k veži a čaká ho posledná, najdôležitejšia úloha - nájsť zo šestice začarovaných zámkov ten pravý, ktorým odomkne bránu k svojej vyvolenej. 

Černokňažník je však rafinovaný, nie je tak jednoduché nájsť ten správny zámok. Po neúspešnom pokuse černokňažník opäť kľúč skryje, políčko, kde bol kľúč predtým skrytý už ale ostáva otočné z rubovej strany  a kľúč do neho už nesmie schovať.

Po tom, ako sa Robinovi podarí násť správny zámok, nastáva najzábavnejší okamih hry, kedy princezná skáče z veže Robinovi rovno do náručia.

Presne pre tento okamih si hru zamiloval náš najmladší.

Ako sa nám hralo?

Vysvetliť pravidlá trvalo dve-tri minútky, nie je na nich nič obtiažne.  Robin našiel správny zámok na tretí pokus a podarilo sa mu princeznú zachrániť. Dôležité je si pamäť, ktoré zámky už boli odskúšané.

Po veľkom finále sme samozrejme museli  zopakovať výskok z veže minimálne desaťkrát a až potom sme si mohli zahrali od začiatku s výmenou postáv.

Odporúčanie:

Hru odporúčame pokojne od 3-4 rokov, nie je náročná ani na čas, ani na pravidlá.  

I keď výrobca uvádza, že ide o hru pre 2 - 4 hráčov, ideálne je ju hrať vo dvojici, nakoľko pri väčšom počte hráčov, musia ostatní hráči hrať spoločne s jednou figúrkou Robina a v ťahoch sa striedať.


Stručné hodnotenie:

+ hra s jednoduchým princípom, z ktorej budú deti nadšené

+ pekný príbeh, ktorý hre predchádza

+ krásne ilustrácie

+ zábavné prvky, ako magnetické pripojenie kľúča k figúrke či výskok princeznej z veže

- k hre je pripojený i rezervný kľúč, ale aj tak sa oplatí kľúče strážiť ako oko v hlave, lebo pri ich strate ostatne princezná navždy uväznená vo veži

EŠTE NIE STE S NAMI NA FACEBOOKU? PRIDAJTE SA K NÁM:https://www.facebook.com/mamihrajsasnami/ 

© 2018 Mami, hraj sa s nami! Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!