Hráme sa: Skákej!

22.11.2018

Šup so zajkom do nory!

Odporúčaný vek: 7+

Počet hráčov: 1

Z edície Smartgames od Mindoku sme pred vyše rokom začínali s hrou Červená čiapočka, ktorú sme hrávali veľmi často. Najskôr sa ňou bavil starší, teraz, po roku, sa mu už zdá príliš jednoduchá, a tak som sa porozhliadla po niečom podobnom, no viac náročnom.

Ani nebolo teba dlho hľadať a natrafila som na hru Skáč! (v ČR vychádza pod názvom Skákej!).

Ide o logickú hru, kde sa hráč snaží umiestniť zajacov do nôr tak, že nimi preskakuje iné figúrky na hracej doske (muchotrávky, líšky či iných zajacov). 

Na začiatku hry si hráč usporiada figúrky podľa zadania nakresleného v priloženej brožúrke. Potom hýbe figúrkami (skáče zajacmi a posúva líšky), až kým nenájde vhodnú kombináciu ťahov, ktorými sa mu podarí umiestniť všetkých zajacov do nôr.

Zadania sú odstupňované podľa náročnosti. V úvodných sa hrá s menším počtom zajacov, neskôr zajaci pribúdajú a pripájajú sa k nim i líšky. Čím ťažšie je zadanie, tým viac ťahov a premýšľania budete potrebovať, aby ste zadanie vyriešili.

Ako sa nám hralo?

Prenechali sme Červenú čiapočku mladšiemu a so starším som sa vrhla na Skáč! Chvíľu trvalo, kým sme si vysvetlili pravidlá, nakoniec sa ukázalo ako osožnejšie vysvetľovanie praktické na konkrétnom zadaní. 

Zatiaľ sme v základnej úrovni, prvé zadania boli náročné, najmä kým si starší pochopil, ako hra funguje. Na prvý pokus sme nakoniec zvládli osem zadaní. Myslím, že to je nečakaný úspech na to, že je hra odporúčaná až od sedem rokov a synátor má päť. Odkladáme hru a zajtra sa tešíme na pokračovanie. 

Stručné hodnotenie:

+ riešenie nie je jednoduché vyžaduje vždy viacero ťahov a je potrebné nad ním poriadne premýšľať

+ lákavý dizajn

+ praktické balenie vhodné aj na cesty či do čakárne u lekára. Hraciu dosku možno i so všetkými hernými komponentami uzavrieť plastovým vrchnákom, takže sa nemusíte obávať, že sa vám niektorá figúrka vysype

- obmedzené množstvo zadaní, je ich však dostatočne veľa na to, aby sa vám hra len tak rýchlo neobohrala

© 2018 Mami, hraj sa s nami! Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!