Hráme sa: Dračí poklad

18.11.2018

Podarí sa škriatkom získať dračí poklad skôr, ako sa drak vráti do svojej jaskyne?

Odporúčaný vek: 4 + (my odporúčame pokojne od 3+)

Počet hráčov: 2 - 4  (ale podľa nás si kľudne si môže zahrať i jeden hráč)


Pokračujeme v hrách pre najmenších. U najmenších hráčov sa mi najviac osvedčili kooperatívne hry. Ideálnym príkladom detskej kooperativky je hra Dračí poklad, ktorú vydalo vydavateľstvo Piatnik.

Hru máme doma už niečo vyše roka a pomaly sme na ňu popri iných zabudli. Náš mladší (3,5r.) ju pred pár dňami objavil a odvtedy ju hráme niekoľko krát denne.  


Celá hra sa odohráva na relatívne dlhom hracom pláne v tvare obdĺžnika, na ktorého začiatku je zobrazený vchod do lesa a na konci dračia jaskyňa s ukrytým pokladom. Medzi týmito časťami sú umiestnené štvorcové políčka, ktoré predstavujú les. Na políčka hráči umiestňujú kartičky s kľukatým lesným chodníčkom tak, aby sa dostali skrz les až k jaskyni draka. Aby poklad získali, musia nielen nájsť cestu k nemu, ale tiež získať tri kľúče od truhlice.

Medzi kartičkami s cestami je umiestnených desať kartičiek s hlavami draka. Každú odokrytú kartičku s drakom hráči ukladajú na políčka v jaskyni. Ak sa hráčom podarí pozbierať aspoň tri kľúče a vytvoriť cestičku až k pokladu skôr, ako bude na symbol pokladu umiestnená posledná  hlava draka, škriatkovia víťazia a získavajú dračí poklad. V opačnom prípade vyhráva drak a škriatkom neostáva nič iné, ako skúsiť šťastie v novej hre.


Ako sa nám hralo:

Pred rokom mladšieho hra nejako neupútala, udušu "drtil" Červenú čiapočku. 

Teraz, keď hru znova vytiahol, nechce hrať nič iné. Bez problémov rozumie pravidlám a keďže hra netrvá dlhšie ako 20 minút, vydrží ju hrať až do konca. Pri väčšine hier musíme mladšiemu pravidlá prispôsobovať, zjednodušovať, aby bol schopný s nami hrať, tu to ale nie je potrebné. Dračí poklad si pokojne zahráte s trojročnými, päťročnými či staršími deťmi. Vďaka naozaj jednoduchým pravidlám babky stratia výhovorku, že už sú na zdĺhavé vysvetľovanie pravidiel staré.


Stručné hodnotenie:

+ vďaka rôznym tvarom chodníka je cesta k pokladu zakaždým iná

+ krátka herná doba

+ kooperatívny princíp, kde buď všetci vyhrávajú, alebo sú porazení všetci spoločne

- hru je nutné hrať na tvrdej podložke, aby sa hrací plán nehýbal a cestičky "nerozutekali"


EŠTE NIE STE S NAMI NA FACEBOOKU? PRIDAJTE SA K NÁM: https://www.facebook.com/mamihrajsasnami/ 

© 2018 Mami, hraj sa s nami! Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!